![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/07/84F8214C-358F-4A9C-BC07-28BCE446DA67.jpeg)
Fostul arhitect-șef al Primăriei Pitești a intrat în politică!
Proaspăt demisionar de la Primăria Pitești, arhitectul Cătălin Ghiță și-a făcut apariția, în premieră, în politică.
Acesta a fost prezent alături de Cătălin Gherzan, președintele Partidului Umanist Social Liberal Argeș, la momentul la care acesta a efectuat o vizită la filiala locală de la nivelul comunei Miroși.
Fostul arhitect-șef al Piteștiului și al Câmpulungului este membru al PUSL Miroși, explicându-se astfel prezența sa la vizita de lucru a conducerii județene.
Pe data de 24 iunie, Cătălin Ghiță a demisionat din funcția de arhitect-șef al Primăriei Pitești și a părăsit instituția. Este pentru a treia oară când pleacă din această funcție de conducere.