Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/11/898CCBE3-D910-43DE-B2CF-FC22C5C2F2C6-1024x769.jpeg)
Daria, o fetiță a cărei zi de naștere este chiar astăzi, a fost recompensată de polițiștii argeșeni, după ce, în urmă cu aproximativ o lună, a găsit un telefon mobil, pe care l-a restituit proprietarului.
Polițiștii au sărbătorit-o pe fetiță chiar în parcul unde, în data de 3 octombrie, a găsit un telefon mobil. Daria nu s-a gândit nicio clipă să-și însușească obiectul găsit și, cu ajutorul părinților, a reușit să găsească proprietarul, căruia i l-a restituit.
Fapta fetiței nu a trecut neobservată de polițiști, care i-au apreciat gestul și i-au oferit un tort din dulciuri, chiar de ziua ei, în semn de recunoștință.
Felicitări, Daria! Ești un exemplu de bun simț și educație! La mulți ani!
Advertisement