Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/08/9B7F841B-833A-4676-9681-8AE5B3963667-1024x682.jpeg)
În ziua de 9 august, poliţişti din cadrul Serviciului Investigații Criminale Argeș – Biroul Urmăriri, împreună cu politiști din cadrul Secției 2 Poliție Pitești, au depistat și reținut o femeie, de 34 de ani, din Pitești, urmărită la nivel internaţional în baza unui Mandat European de Arestare, emis de autorităţile judiciare din Franța.
Femeia a fost prezentată Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Piteşti, care a dispus reţinerea pentru 24 de ore, urmând să fie prezentată instanţei, pentru parcurgerea procedurii de predare.
Advertisement