Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/04/69DCC181-481C-4867-9A09-8B5314258864-1024x683.jpeg)
(Ora 03.51) În cursul nopții, paramedicii SMURD de la Detașamentul de Pompieri Pitești au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care o autoutilitară a acroșat un pieton pe strada Depozitelor din municipiul Pitești.
În urma evenimentului a rezultat o victimă de sex feminin, conștientă, cu vârstă de 65 de ani, căreia i s-a acordat primul ajutor calificat, ulterior fiind transportată la spital pentru investigații medicale amănunțite.
(Foto: descriptiv)
Advertisement