![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/12/06F20601-C5CB-4616-80AC-4CC8920329E3-1024x683.jpeg)
FC Argeș a transmis mesaje emoționante de condoleanțe după dispariția marelui folkist Victor Socaciu. Acesta a compus imnul echipei.
Vestea că Victor Socaciu s-a stins din viață, luni după-amiază, pe patul de spital a căzut ca un trăsnet nu doar peste întreaga lume a muzicii, ci și peste fotbalul românesc. Rapid și FC Argeș – cele două echipe cărora regretatul folkist le-a compus imnurile – au reacționat, prin intermediul paginilor oficiale de Facebook.
Întrucât actualul imn al lui FC Argeș poartă la rândul său semnătura lui Victor Socaciu, alb-violeții au ținut la rândul lor să transmită condoleanțe familiei îndurerate. „Drum lin, Victor Socaciu!”, este titlul care însoțește mesajul emoționant publicat pe pagina oficială de Facebook.
“Folkistul Victor Socaciu a murit, după mai bine de o lună petrecută în spital. Cantautorul avea 68 de ani şi în ultima perioadă avea probleme de sănătate. La începutul anului a fost chiar diagnosticat cu Covid-19, petrecând şi atunci câteva săptămâni în spital.Victor Socaciu a compus actualul imn al echipei de fotbal FC Argeș”, este mesajul unuia dintre piteșteni.