Advertisement
Fotbaliștii echipei FC Argeș au primit și rezultatele celui de-al treilea test COVID-19, probele prelevate jucătorilor și membrilor staff-ului tehnic fiind tot negative. Astfel, începând de luni, FC Argeș va putea face și antrenamente colective, până acum alb-violeții având voie să se pregătească doar în grupuri de câte patru persoane.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/fotbal.jpeg)
Conform protocolului emis de Ministerul Sănătății, de acum încolo, piteștenii pot disputa și meciuri amicale dacă vor găsi un adversar care a efectuat trei teste cu Covid, cu rezultate negative. Antrenorul Ionuț Badea încearcă să găsească o echipă de Liga I pentru un joc de verificare la mijlocul săptămânii viitoare.
Advertisement