Advertisement
Astăzi, pompierii de la Detașamentul de Pompieri Bradu au desfășurat un exercițiu cu forțe și mijloace în teren la Aerodromul Geamăna.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/02/avion.jpg)
Pentru acest antrenament au fost angrenate la fața locului următoarele forțe: cinci echipaje de pompieri cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială cu un container multirisc, o autospecială de descarcerare grea și o autospecială de primă intervenție și comandă, plus un echipaj cu mijloace de primă intervenție de la Aerodrom.
S-a simulat intervenție în cazul unei prăbușiri peste două locuințe a unui avion de mici dimensiuni, care din cauza unor defecțiuni tehnice s-a prăbușit cu motorul în flăcări.
Advertisement