Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/09/B58E8C54-84DD-44CC-8FE9-F64A734A47F0-1024x574.jpeg)
Florin Cîțu a câștigat șefia PNL cu 60% din voturi, Ludovic Orban a luat 40%. Cîțu a primit 2.878 de voturi (60,2% din voturile valabile), Orban – 1898 de voturi (39,7%), iar 72 au fost nule.
Florin Cîțu, primele declarații ca președinte PNL: Acest vot mă onorează și mă responsabilizează. Nu mă surprinde alegerea dvs, am spus din primul moment că echipa câștigătoare e singura soluție pentru PNL. Suntem un partid unit și vom folosi toate resursele împotriva PSD, adversarul nostru politic. Împreună construim România liberală. Invit pe scenă toată echipa mea.
Advertisement