Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/2DC70E86-855D-49B4-A402-701604191C57.jpeg)
De ani buni, reabilitarea Drumului Național Pitești – Scoarța, cu o lungime de 189 km, bate pasul pe loc. De curând, mai mulți localnici din comunele argeșene situate de-a lungul acestui drum au făcut o petiție către Ministerul Transporturilor prin care solicită să înceapă odată lucrările. „Strângem semnături pentru asfaltarea Drumului Național 67B.
Drumul a fost propus pentru asfaltare/reabilitare, dar din păcate a fost lăsat pe planul 3, în detrimentul altor drumuri naționale. Este un drum strategic care leagă Piteștiul de Drăgășani și Tg. Jiu”, arată inițiatorii demersului.
Advertisement