Pompierii intervin în cazul a două accidente rutiere produse în municipiul Pitești (Exercițiu) și Lunca Corbului. În ambele cazuri au fost alocate câte două echipaje cu câte o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/05/6A5510AD-00C1-409D-B182-47DE81DBC40D-1024x683.jpeg)
Accident rutier produs între două autoturisme pe raza localității Lunca Corbului, în urma căruia unul dintre vehicule a părăsit partea carosabilă.
La fața locului, paramedicii SMURD au monitorizat un bărbat cu vârsta de 71 de ani, fără probleme deosebite. Pompierii asigură măsuri specifice de prevenire și stingere a incendiilor.
La accidentul din municipiul Pitești au fost implicate două autoturisme și a rezultat o victimă de sex masculin, cu vârsta de 24 de ani. Acesta a fost preluată de către paramedicii SMURD și transportată la spital cu un traumatism în zona coloanei cervicale.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/05/BCE238C9-11D0-42A9-B004-62925C8FA5BB-1024x511.jpeg)
Sursă foto: Fb Info Trafic Pitești