Echipa Salvamont Argeș este mai săracă de astăzi! După ani buni în care a dovedit prețuirea sa pentru natură și a scos mereu la iveală dorința lui de a face bine semenilor, Alexandru Halibei a plecat dintre noi să reîntregească echipa de salvatori îngeri care şi din ceruri, continuă să vegheze crestele munţilor.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/09/076C1310-D11A-4E91-B6B7-617DB1BDA723-686x1024.jpeg)
Sașa, așa cum era cunoscut de toată lumea, era un om plin de modestie și un prieten adevărat, fiind printre cei mai vechi salvatori montani din Argeș și din țară.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/09/4B9A6429-D8DE-443C-B36E-DDBB9CE47933.jpeg)
A avut nenumărate ascensiuni pe vârfuri mari din Europa și nu numai. Moartea sa ne-a şocat şi întristat profund pe toți cei care l-am cunoscut. Suntem alături în această perioadă de familia îndurerată”, a transmis echipa Salvamont Argeș.