Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG_3164.jpeg)
Doliu la o instituție importantă din Pitești.
Astăzi, colectivul Centrului Cultural Pitești a anunțat cu durere încetarea din viață a doamnei profesor Elena Zavulovici.
Aceasta a fost artist plastic, coordonând timp de peste două decenii cursul de inițiere în pictură în cadrul instituției, și pe care l-a denumit Cercul de Pictură „Sensibilitate și Culoare”.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG_3162-1024x585.jpeg)
“Recunoștință pentru toată activitatea domniei sale! Condoleanțe familiei! Drum lin și odihnă în lumină, iubita noastră doamnă profesoară!”, transmite Centrul Cultural Pitești.
Advertisement