Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/04/a-murit-horia-iliescu-bazin-olimpic-pitesti-1024x633.jpeg)
Doliu în Argeș! Subit, a încetat din viață un mare director
În cursul nopții anterioare, a încetat din viață Horia Iliescu, fostul lider al Bazinului Olimpic Pitești. El era cunoscut pentru problemele sale cardiace, iar recent trecuse printr-o intervenție chirurgicală pe cord deschis.
Serviciul funerar va avea loc marți, 9 aprilie. Horia Iliescu a gestionat Bazinul Olimpic pentru o lungă perioadă de timp și s-a retras din această funcție acum 7 ani. După aceea, a lucrat pentru SPEP și a fost implicat ca diriginte de șantier în diverse proiecte. Abia anul trecut se pensionase.
Condoleanțe familiei!
Advertisement