Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/04/C8FD9BED-DD7E-4C00-A03B-55FD14481C42.jpeg)
Examenul pentru obținerea titlului de expert contabil a fost dificil anul acesta, procentul de promovabilitate fiind doar de 21%. Cea mai mare nota din țară, 9,22, a obţinut-o cineva din Prahova.
Din Argeș au fost 18 candidați, dar numai trei au fost declarați admiși. Cea mai mare notă a unui candidat din judeţ a fost 7,80, iar cea mai mică a fost de 1,80! Examenul a constat în trei probe, din 15 discipline.
Advertisement