![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/07/7F93F9E9-BB49-4678-A887-B9B01FCB3F19-1024x683.jpeg)
Director nou în Argeș. Este considerat unul dintre cei mai buni.
Începând cu data de 1 august, Valentin Olteanu va fi noul director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Argeș.
De fapt, Valentin Olteanu revine la conducerea OCPI după ce în anii anteriori a mai ocupat această funcție. El este considerat a fi unul dintre cei mai buni șefi ai acestei instituției din întreaga ţară.
Una dintre principalele sale realizări din mandatele anterioare o constituie implementarea folosirii semnăturii electronice, ceea ce a permis transmiterea și arhivarea sigură și eficientă a documentelor cu implicații legale, OCPI fiind una dintre primele instituții argeșene care a utilizat semnătura electronică.
În altă ordine de idei, luna trecută Valentin Olteanu a fost ales președinte al Filialei Argeş aUniunii Geodezilor din România.