Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/08/b9f32b92-b89e-46d5-a2af-d2a74721d3b8-1024x577.jpeg)
Din nou pericol în Bascov, persoane evacuate.
Este din nou pericol în Bascov la o conductă de gaze care a fost avariată. Potrivit ISU Argeș, pompierii de la Detașamentul Pitești au fost solicitați să intervină în comuna Bascov, strada Serelor, cu o autospecială de intervenție, o autospecială CBRN și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat în cazul unei conducte de gaz avariată.
Au fost evacuate 15 persoane de la o pensiune din zonă.
Traficul în zonă este blocat.
Și ieri, pe strada Serelor din Bascov, 120 de persoane au fost evacuate din cauza unui incident asemănător.
foto – descriptiv
Advertisement