![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/11/EB400180-040C-477E-9496-C799B5EEC0E1-1024x599.jpeg)
Se circulă greu de câteva ore pe una dintre cele mai aglomerate axe ale urbei, centru-Fratii Golești. Municipalitatea a decis sa modernizeze și reabiliteze carosabilul în zona Calea Craiovei.
Pentru a nu afecta prea mult traficul, s-a ales un interval orar în care s-a presupus ca numărul mașinilor care trec prin zonă ar fi mai mic. Socoteala de acasă, nu s-a potrivit cu cea din târg, conform zicalei. Echipe ale ADP muncesc intens iar polițiștii locali sunt la datorie, îndurând frigul serii pentru a dirija circulația.
Cu toate eforturile lor, traficul este îngreunat spre nemulțumirea șoferilor care rulează cu mașinile bară la bară, mai ales că pe unele artere adiacente circulația a fost restricționată.