Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/03/escalada-parc.jpg)
Se știe, parcurile s-au închis. Totuși, iată, pentru a învinge plictiseala și a face un pic de mișcare, chiar acum în Parcul „Lumina” din cartierul piteștean Găvana, câteva persoane … escaladează un zid. E vorba despre zidul din piatră colțuroasă din spatele Centrului Cultural Județean Argeș. După cum se pare, doi puștani însoțiți de tatăl lor, urcă și coboară „peretele” pentru a-și fortifica mușchii. O metoda de a petrece timpul liber, pe care probabil o vor copia și alții.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/03/escalada-parc02.jpg)
Advertisement