Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/01/F5B43C6B-FB13-4C64-9B28-A1E4C2730A8F-1024x659.jpeg)
Astăzi a avut loc ședința Comitetului Județean pentru Situații de Urgență în care au fost stabilite localitățile ce vor adopta măsurile de prevenire și combatere a pandemiei de COVID-19 în funcție de incidență.
Pentru 67 de localități din Argeș vor fi impuse noi restricții, precum permiterea funcționării barurilor la o capacitate de 50%, interzicerea nunților și botezurilor și închiderea magazinelor la ora 22.00.
Restricțiile se vor aplica din 11.01.2022, ora 00.00 pe o perioadă de 14 zile.
Advertisement