Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/12/IMG_5689-1024x683.jpeg)
Senatul României a găzduit în ultimele două săptămâni o nouă ediție a Târgului de Crăciun, la care au participat mai mulți producători și meșteri populari argeșeni.
”Acest eveniment, care a fost inițiat de către doamna Alina Gorghiu, ministra Justiției și președinta PNL Argeș, tinde să devină tradiție.
Târgul a oferit un prilej deosebit participanților pentru a se manifesta ca adevărați ambasadori ai gusturilor, meșteșugurilor și frumuseților Argeșului autentic.”, transmite senatorul PNL de Argeș Dănuț Bica.
Advertisement