Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/09/fidelitate.jpg)
Astăzi, într-un cadru restrâns, la Primăria Pitești, 66 de cupluri care celebrează împlinirea a 50 de ani, respectiv a 60 de ani de căsnicie neîntreruptă au primit diplome de fidelitate, buchete de flori și premii în bani, din partea municipalității piteștene.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/09/119053681_629737684394157_1726130334295254185_n.jpg)
Reprezentanții autorităților locale au împărtășit emoția și bucuria seniorilor premiați (57 de cupluri aniversând 50 de ani de căsătorie și alte 9 cupluri cu 60 de ani de căsnicie împliniți), felicitându-le statornicia și exemplul de urmat.
„Le dorim sănătate și multe alte aniversări împreună, alături de cei dragi! La mulți ani!”, transmite Primăria.
Advertisement