Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/02/87860A72-C54B-4827-AB56-A6A83A2FB04A.jpeg)
Muzeul Județean Argeș propune publicului o nouă prezentare din colecția sa, în cadrul „Exponatul lunii”.
O cupă acordată de Liga Profesionistă de Fotbal lui Nicolae Dobrin la împlinirea vârstei de 50 de ani este vedeta micro-expoziției lunare organizate de Muzeul Județean în holul de la intrarea din bulevardul Eroilor. Trofeul din vitrină a fost donat instituției de familia Dobrin în anul 2008, împreună cu alte obiecte care i-au aparținut marelui fotbalist, acestea fiind înregistrate în cadrul expoziției ,,Sportul argeșean – Campionii”.
Micro-expoziția lunii februarie poate fi vizitată de luni până duminică, între orele 9-17.
Advertisement