Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/07/gentea-tofan-1024x575.jpg)
Contracte pentru trei obiective ascunse în Pitești.
În conferința de presă care a avut loc săptămâna aceasta, primarul municipiului Pitești, Cristian Gentea, a anunțat semnarea primelor contracte de proiectare și execuție a unor reparații capitale pentru trei adăposturi de protecție civilă (ALA).
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/05/PASAJ-PITESTI-5-1024x768.jpg)
“Este prima dată când se întâmplă așa ceva, noi avem în Pitești 86 de adăposturi, am fost în foarte multe, majoritatea arată așa cum vedeți… Este o greșeală faptul că în timp nu s-au luat măsuri de conservare, pentru menținerea unui minim stadiu de funcționare”, a declarat Cristian Gentea.
Advertisement