![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/03/6159D4BF-8072-4844-A27E-439D1ADB2A6A-1024x597.jpeg)
“Cu deosebită tristețe și copleșiți de durere anunţăm cu regret decesul prematur al colegei noastre Livia Purcel. Colegă și profesionistă desăvârșită, “Fiică a Argeșului”, decorată cu Ordinul Național “Steaua României”, și-a desfășurat activitatea cu mult profesionalism în cadrul Consiliului Județean Argeș și a reușit prin felul său de a fi să bucure și să îndrume cu multă pricepere pe oricine îi cerea ajutorul.
Fie ca bunul Dumnezeu să-i asigure odihnă veşnică printre aleşii Săi.
Pentru toți cei ce doresc să-și ia rămas bun, trupul neînsuflețit a fost depus la Capela Cimitirului Sfântul Gheorghe din Pitești. Înmormântarea va avea loc sâmbătă, ora 12:00”, transmite Consiliul Județean Argeș.