Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/04/DA4AD9C0-E187-4BC6-9271-39DDDB3F65F1.jpeg)
În ziua de 16 aprilie, în jurul orei 18:00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Lunca Corbului au depistat un bărbat de 29 de ani, din Hârsești, care conducea un ATV, pe raza localității de domiciliu, fără a poseda permis de conducere.
De asemenea, din verificări s-a stabilit că autovehiculul nu era înmatriculat sau înregistrat.
În cauză a fost întocmit dosar penal conform art. 334 și 335 din Codul Penal, iar verificările continua, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care fapta a fost săvârșită.
Foto: descriptiv
Advertisement