# Aflat la volanul unui BMW, un individ s-a angajat într-o depăşire neregulamentară şi a izbit o autoutilitară!
Azi dimineaţă, o autoutilitară pentru intervenţii la reţeaua de electricitate, condusă de Marian C., de 59 de ani, din Bascov, circula dinspre Topoloveni către Piteşti. Ajuns la Călineşti, şoferul a încercat să întoarcă maşina, moment în care aceasta a fost izbită în lateral de un BMW la volanul căruia se afla Georgian C., de 25 de ani, din Călineşti, care potrivit agenţilor rutieri se angajase într-o depăşire neregulamentară.
În urma impactului deosebit de puternic, autoutilitara a fost răsturnată, iar şoferul a rămas blocat cu mâna prinsă între cabină şi carosabil şi a fost nevoie de intervenţia echipei de descarcerare a pompierilor militari. Accidentul s-a soldat cu rănirea celor doi conducători auto şi a lui Vasile V., de 45 de ani, din Călineşti, pasager în autoutilitară, toţi trei fiind transportaţi la spital. În cauză a fost deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/09/ambulanta-paramedici-smurd.jpg)
Un Comentariu
Anonim
In1983 se punea accent pe circulație preventiva. Noii șoferi habar nu au ce reprezinta aceasta și cât de mult contează pentru trafic.