![Echipajul de pe ambulanţă nu a mai putut face nimic pentru victimă](https://www.ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2016/07/ScandalagiuSalvare01-300x225.jpg)
Echipajul de pe ambulanţă nu a mai putut face nimic pentru victimă
Eveniment tragic în comuna Drăganu, în urmă cu puţin timp. Un tânăr şofer care abia îşi luase permisul de conducere, aflat la volanului unui autoturism, nu a păstrat distanţa faţă de o utilitară care voia să vireze într-o curte.
Cele două maşini s-au cioncit. Maşina condusă de tânăr a ricoşat pe contrasens şi a izbit o Dacia Solenza, pe care a proiectat-o pe trotuar.
Acolo, Dacia l-a accidentat grav pe un bătrân care mergea pe trotuarul respectiv.
La faţa locului a sosit prompt un echipaj de ambulanţă. Din nefericire, rănile grave, corelate cu vârsta înaintată a victimei, i-au făcut neputincioşi pe cei de la ambulanţă. Bătrânul, în vârstă de 85 de ani, a fost declarat decedat.
Puştiul imprudent va fi cercetat penal pentru ucidere din culpă.
Imaginea este de arhivă