![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/01/C0FBF137-35B3-45B6-904B-F8B62015E440.jpeg)
Serviciul Județean de Ambulanță Argeș este în doliu. Duminică s-a stins din viață un ambulanțier de excepție. Lui Florea Zidaru, un om de pus la rană, cum îl descriu cunoscuții, i s-a făcut rău la serviciu. A ajuns la spital, însă nu a putut fi salvat…Trista veste a fost anunțată de managerul Serviciului de Ambulanță, Luminița Paul:
„Am mai pierdut un coleg, un prieten, un ambulanțier de excepție, pe domnul Zidaru Florea. Dumnezeu să-l odihnească în pace. Condoleanțe familiei!”
Astăzi, colegii și-au luat rămas bun de la Florin, un convoi cu mai multe ambulanțe l-au condus pe ultimul drum, spre cimitirul Sfântul Gheorghe din Pitești. Girofarurile și sirenele au însoțit convoiul mortuar cu sunete triste, iar colegii nu și-au mai putut stăpâni lacrimile.