Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/08/IMG_1667.jpeg)
Au început lucrările la baza sportivă din Prundu, Aleea Anghel Saligny!
Primarul Cristian Gentea: Tinerii au nevoie de infrastructură pentru a face sport, pentru ei construim până în 2025 două terenuri de sport: unul pentru minifotbal, handbal, baschet, tenis, cu dimensiunea de 20m x 40m, și unul pentru fotbal, cu nocturnă și tribune pentru 500 de spectatori (va fi omologat UEFA și FRF)!
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/08/IMG_1668.jpeg)
Proiectul, realizat în colaborare cu Federația Română de Fotbal, este derulat și finanțat prin CNI, în cadrul Programului Național de Construcții de Interes Public sau Social, Subprogramul „Complexuri Sportive”.
Valoarea estimată a lucrărilor este de 7.651.329,00 lei fără TVA.
Advertisement