Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/01/5DF5B18E-30B7-4190-93FE-4FBB08E3189A.jpeg)
În ziua de 26 ianuarie, polițiștii din cadrul Serviciului Investigații Criminale Argeș au pus în executare două mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, emise de Tribunalul Argeș.
Este vorba despre un bărbat de 42 de ani, din Pitești, condamnat la doi ani de închisoare, ca urmare a săvârșirii infracțiunii de proxenetism și un bărbat de 42 de ani, din Bascov, condamnat la patru ani și opt luni de închisoare, ca urmare a săvârșirii infracțiunii de trafic de minori.
Cei în cauză au fost încarcerați.
(Foto: descriptiv)
Advertisement