Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/09/B64FB5A5-7E26-4EF9-A36A-91B44BC70237-1024x768.jpeg)
Cu ocazia Săptămânii Europene a Mobilității, astăzi, 19.09.2021, până la ora 13.00, va fi blocat traficul rutier pe bulevardul Republicii de la intersecția C. A. Rosetti ( fosta Electrica), până la Teatrul ,,Alexandru Davila”.
Excepție o fac autobuzele Publitrans care urmează traseul normal.
Activitatea este supravegheata atât de agenți de la Poliția Municipiului Pitești – Biroul Rutier cât și de Poliția Locală din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră.
Advertisement