Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/04/D421A324-A775-4704-AC1A-E6A2CF422CBF.jpeg)
Astăzi, o intervenție de urgență a avut loc în cazul unui bebeluș născut prematur și care prezintă probleme respiratorii. Este vorba despre o fetiță născută în această dimineață, în jurul orei 7:20, la Spitalul Judeţean de Urgență Piteşti.
Din cauza problemelor grave de sănătate, medicii au luat decizia să o transfere la Spitalul Universitar de Urgență București. Astfel, a fost solicitat un elicopter SMURD. Vom reveni cu amănunte!
Foto: descriptiv
Advertisement