Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/06/28C4A589-9FCC-4304-AD48-8C3D1DF74DF9.jpeg)
Priboieni: Comuna va avea pistă de biciclete!
După ce consilierii locali din Priboieni au aprobat propunerea de realizare a pistelor de biciclete în comună, primarul Sorin Lupu a solicitat Consiliului Judeţean Argeș darea în administrare a acostamentului DJ 702, între km 5+378 şi km 9+821, pentru realizarea acestui proiect.
Cererea a fost analizată de consilierii judeţeni, care au revocat dreptul de administrare atribuit Regiei Autonome Judeţene de Drumuri şi a aprobat darea în administrare pentru cinci ani a sectorului de acostament unde se vor realiza pistele de biciclete.
Advertisement