![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/02/54B69B8E-ABC8-41AC-B6E2-D10871B4B89D-1024x561.jpeg)
Aproape 40 de puncte se afla pe Ordinea de zi de astăzi a Consiliului local, unele dintre ele „restante” de la precedentele întâlniri când au fost altele prioritățile. Încă de la început s-a observat cu ochiul liber o schimbare de „decor”. Ana Stan de care ieri s-a lepădat organizația PNL, a părăsit grupul consilierilor liberali între care stătea de regulă și si-a făcut loc între cei din USR și PMP. Dincolo de acestă mutare, a răbufnit tensiunea care s-a creat între cunoscutul notar și foștii colegi. A fost de ajuns ca Sorin Apostoliceanu să ii pronunțe tangențial numele, că distinsa doamnă l-a pus imediat la punct: „În numele cui vorbiți, domnule? Aveți vreo problemă?” Luat prin surprindere de această reacție, fostul viceprimar a tăcut. Dincolo de replicile acide care probabil vor continua, și mai interesant este ca la anumite proiecte de hotărâre, Ana Stan ridică mâna și votează alături de consilierii PSD!
Eduard TOMAZIU