Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/09/BF7448A8-E4B7-47EE-AC4E-736A5C7F4DCA-1024x683.jpeg)
În ziua de 28 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Câmpulung au depistat o femeie de 44 de ani, din București, care conducea un autoturism pe DN 73, pe raza localității Țițești, fiind înregistrat de aparatul RADAR cu o viteză de 132 km/h.
Femeia a fost sancționată contravențional cu amendă în valoare de 1.305 lei, conform OUG 195/2002, totodată fiind reținut permisul de conducere în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 90 de zile.
Advertisement