Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/11/9888EAF6-A0F4-4A29-89EE-E5978203557C-1024x683.jpeg)
În această săptămână, ECOTIC, alături de partenerii săi, organizează la Topoloveni o campanie de colectare a deșeurilor. Fiecare persoană care predă peste 5 kg de echipamente electrice și electronice (DEEE) sau peste 30 de baterii/acumulatori primesc un premiu instant.
Punctul de colectare din oraș se află pe Calea București, la nr. 107B, fiind deschis, până vineri, între orele 10-16. Serviciul de preluare de la domiciliu a deșeurilor mari și voluminoase este gratuit pentru localnicii din Topoloveni care apelează numărul de telefon 021-3138636. (M.N.)
Advertisement