Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/05/7DF5A52D-9AAA-4A39-91EE-F46EC0272B95.jpeg)
Un bărbat de 26 de ani, din Ștefănești, care conducea un autoturism pe DN 7, din direcția Topoloveni către Pitești, în împrejurări ce vor fi stabilite în urma cercetărilor, a accidentat un pieton, bărbat de 58 de ani, din Ștefănești.
În urma accidentului, pietonul a fost rănit și transportat la spital, cu diagnostic preliminar de traumatism cranio-cerebral. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.
În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut.
(Foto: descriptiv)
Advertisement