Advertisement
În această după-amiază, în jurul orei 16, traficul rutier s-a desfăşurat cu dificultate pe Autostrada A1, sensul Pitești – Bucureşti. Șoferul unui camion a fost implicat într-un accident de circulație, iar polițiștii prezenți la fața locului au efectuat cercetări și au dirijat maşinile pentru fluidizarea circulației.
Accidentul a avut loc la kilometrul 59. La un moment dat, coada formată avea 5 – 6 kilometri.
Starea șoferului a fost evaluată de către medicii de pe ambulanță şi nu au fost probleme deosebite.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/05/pixlr_20190523161211231.jpg)
Advertisement