Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/accident-2-1-1024x768.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/accident-3-1024x768.jpeg)
Un șofer tânăr și neexperimentat, cu permisul luat abia în 2 iunie a.c., a fost autorul unui accident care ar fi putut avea consecințe tragice. Erau 3 tineri în mașină. Șoferul a venit dinspre Finanțe, pe Bulevardul Republicii, a făcut stânga spre Muzeu și a urcat pe trotuar, oprindu-se într-un copac.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/copac-768x1024.jpg)
Copacul a fost cel care l-a oprit, altfel putea omorî oamenii de pe trotuar. Din fericire nu a fost nimeni rănit, însă mașina e zob (vezi foto).
La fața locului au venit polițiștii de la brigada rutieră, la data postării știrii ancheta era în derulare, șoferul sufla în etilotest, iar alcoolemia a ieșit zero.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/masina-avariata-1024x768.jpg)
Vom reveni cu detalii.
Advertisement