Advertisement
Astăzi, Primăria Piteşti a organizat o conferinţă de presă la care au participat reprezentanţi privaţi, autorităţi de la Mediu, ingineri şi alte persoane angrenate în proiectul de construire a complexului Argeş Mall care prevede şi realizarea unui pod rutier şi pietonal, susţinut financiar tot de mediul privat.
Cu acest prilej, a fost prezentată schiţa complexului comercial care va fi construit în cartierul Tudor Vladimirescu.
Click pe imagine pentru vizualizare în detaliu.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/12/arges-mall-1024x576.jpg)
Investiţia din cartierul Tudor Vladimirescu se ridică la 80 milioane euro şi este făcută de Compania Prime Kapital.
Advertisement