Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/01/1000019127-675x1024.jpg)
Accident rutier produs în municipiul Pitești. Mai multe vehicule implicate.
Evenimentul s-a petrecut pe strada Republicii, în această dimineață. Au fost implicate trei autoturisme, dintre care, în urma impactului, unul s-a răsturnat pe partea laterală.
La locul solicitării au acționat pompierii de la Detașamentul Pitești cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.
Paramedicii SMURD au asistat o persoană care în urma monitorizării a refuzat transportul la spital. Pompierii au asigurat măsuri specifice până la înlăturarea oricărui pericol.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/01/1000019125-1024x535.jpg)
Advertisement