Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/11/7A7882CA-238F-4112-B6F7-8EAFC2E605C0-1024x683.jpeg)
UPDATE: Autoturismul îl conducea o fată de 18 ani, care a fost preluată de paramedicii SMURD cu traumatism cranio-facial, contuzie la membrul superior și dureri toracice.
Cu aceasta se mai afla în autoturism și un bărbat care a fost preluat de către echipajul SAJ. Ambele persoane au fost transportate la spital pentru investigații medicale amănunțite.
Un accident rutier s-a produs acum puțin timp în cartierul Prundu din Municipiul Pitești între un autotren cu remorcă și un autoturism. Două victime – neîncarcerate, conștiente și cooperante. Intervine Detasamentul de pompieri Bradu cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD, alături de un echipaj al SAJ.
Advertisement