![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/11/accident-egalitatii-2.jpg)
Accident cu victime, printre care și un copil de 3 ani, pe o arteră intens circulată din Pitești.
Evenimentul rutier s-a produs pe strada Egalității, aproape de ora 09.00, fiind implicate două autoturisme.
Au intervenit pompierii cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD, alături de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ).
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/11/accident-egalitatii.jpg)
„Echipajele medicale au evaluat trei persoane. În urma monitorizării, două dintre acestea vor fi transportate la spital de către echipajul SAJ. Este vorba despre o persoană de sex masculin, în vârstă de aproximativ 26 de ani și un copil în vârstă de aproximativ 3 ani. Pompierii asigură măsuri specifice de prevenire și stingere ale incendiilor.„, a transmis ISU Argeș.