Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/06/E7A9932C-1122-4ED3-B6F4-90F4F9DF6D05.jpeg)
Un accident rutier a avut loc astăzi la ieșire de pe A1, zona Carrefour. Pompierii au intervenit cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD, alături de un echipaj al SAJ.
Incidentul s-a produs între un autotren și un autoturism. Au fost asistate medical 3 persoane, toate din autoturism.
La spital au fost transportați pasagerii, un bărbat de 30 de ani care a fost preluat de către echipajul SAJ și o femeie de 69 de ani, care acuză dureri la toracelui și la coloană. Femeia a fost imobilizată și extrasă de pompieri, ulterior fiind predată echipajului SMURD de terapie intensivă mobilă.
Advertisement