Un tânăr a avut noroc cu carul şi a scăpat teafăr dintr-un accident în urma căruia şi-a distrus maşina şi a rupt un stâlp de beton.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/masina-stalp-1024x576.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/stalp-576x1024.jpg)
Din verificările efectuate de către poliţişti ai Biroului Rutier Câmpulung, s-a stabilit că Andrei Valentin G., de 19 ani, din Bălileşti, conducea o Dacia Logan pe DJ 723A către Vlădeşti.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/3-1024x576.jpg)
Pe fondul neadaptării vitezei de deplasare, într-o curbă uşoară la dreapta, în condiţii de carosabil umed, a pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare. Aşa se face că maşina a părăsit partea carosabilă, a ieşit în decor şi s-a izbit de un stâlp din beton de la reţeaua de energie electrică. Impactul a fost atât de violent, încât stâlpul a fost retezat, iar motorul maşinii a zburat de pe şasiu şi a fost aruncat la câţiva metri distanţă.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/masina-avariata-1-1024x576.jpg)
În urma evenimentului, tânărul, care nu consumase alcool, a scăpat teafăr din autoturismul distrus aproape în totalitate şi a fost transportat la o unitate medicală cu diagnostic preliminar scoriaţii cot drept.
În cauză a fost întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.