Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/11/026E8798-FB88-41FF-A1B5-3DD9FD8CB0C8-1024x768.jpeg)
A murit un cetățean de onoare în Argeș.
Cu nespusă tristețe, conducerea Primărie Mioveni anunță trecerea în neființă a dl. col.(rtr) Sima Nicolae, Cetățean de Onoare al orașului și veteran al celui de-al Doilea Război Mondial.
Domnul col.(rtr) Sima Nicolae a trecut în neființă la venerabila vârstă de 101 ani. Dumnezeu să-l ierte şi să-l odihnească! Sincere condoleanțe familiei!
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/11/700B198C-4778-49DC-B1EC-C319668B09ED-1024x768.jpeg)
Advertisement