![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/08/CE8AD68A-CDFC-463A-AEBE-1A8056927675.jpeg)
În după-amiaza zilei de 12 august, în jurul orei 18.00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stâlpeni au fost sesizați cu privire la faptul că, într-o gospodărie din localitatea Dîrmănești, a izbucnit un incendiu la o anexă.
Echipajul de poliție care s-a deplasat la fața locului a constatat că cele sesizate se confirmă, iar în urma verificărilor s-a stabilit că un bărbat de 29 de ani, pe fondul consumului de alcool și în urma unui conflict cu cel care a depozitat fânul în anexă, ar fi incendiat nutrețul, iar ulterior incendiul s-a extins și la acoperișul casei.
De asemenea, bărbatul ar fi agresat, cu un obiect, un bărbat de 49 de ani, din localitate, care venise la incendiu. Acesta din urmă a fost preluat de un echipaj medical și transportat la spital.
Bărbatul de 29 de ani a fost imobilizat, se află în custodia polițiștilor și va fi condus la sediul poliției, pentru audieri.
(Foto: descriptiv)