![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/08/64CC1F62-CFCA-4E5D-A14E-109F1DE7A25A-1024x511.jpeg)
Update: A apărut filmarea cu șoferița care a intrat cu mașina în magazin:
Incident rutier produs în municipiul Pitești, din câte se pare un autoturism a intrat într-un magazin. Intervin pompierii de la Detașamentul Pitești, alături de un echipaj al SAJ.
Autoturismul a lovit gardul de protecție al magazinului. O persoană de sex feminin este monitorizată de către echipajul SAJ.
Conducătoarea auto, o femeie de 58 de ani, din Pitești, la plecarea de pe loc, dintr-o parcare, în împrejurări ce vor fi stabilite în urma cercetărilor, a intrat în coliziune cu gardul de protecție al unui magazin. Femeia a fost rănită și transportată la spital.
Conducătoarea autoturismului a fost testată cu aparatul etilotest, rezultând că nu a consumat alcool. Cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut.