![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/09/9CC88D2C-D98D-48A5-936A-4163CB5318EE.jpeg)
Duminică, pe la ora 19.30, ambulanţa SMURD de terapie intensivă mobilă de la Detaşamentul de Pompieri Piteşti a intervenit la un accident rutier soldat cu o victimă.
Din verificările preliminarii efectuate de agenţi ai Biroului Rutier Piteşti a rezultat că Ion G., de 36 de ani, din municipiu, circula cu un Mercedes pe Calea Bascov.
El l-a accidentat pe Aurel C., de 44 de ani, de asemenea piteştean, care se angajase în traversarea străzii pe marcajul pietonal. Acesta a suferit multiple traumatisme şi după ce a primit îngrijiri a fost transportat la Spitalul Judeţean.
Potrivit poliţiştilor, leziunile nu sunt foarte grave, şoferul nu consumase alcool şi în cauză a fost întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.