Advertisement
De mâine şi până la 17 iunie sunt echivalate şi recunoscute competenţele lingvistice şi digitale în cazul absolvenţilor de liceu, care se pregătesc de bacalaureat.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/elevi-masti.jpg)
Procedura înlocuieşte probele orale de competenţe de la examenele din anii trecuţi şi nu presupune prezenţa fizică a candidaţilor decât pentru proba calculatorului, acolo unde elevii nu au făcut TIC în liceu.
Advertisement